Kritické situace
Jistě to znáte sami. Stačí chvilka nepozornost a mobil letí k zemi. Ze stolu, z kapsy, nebo prostě jen vyklouzne z ruky. Mobily nejsou na takové zacházení stavěny. Jsou to citlivá zařízení a každý otřes je pro ně většinou kritický. Pokud odjede jen nějaká opravitelná drobnost, no, budiž. Ale pokud se poškodí samotný procesor, jde mobil do křemíkové nebíčka a zle tam bude na vás vzpomínat, že jste to dopustili. Ano, bude vzpomínat ve zlém, protože i on ví, že k tomu dojít nemuselo a že jste tomu mohli velmi snadno zabránit. Stačilo si koupit jakýkoli obal, též zvaný kryt a mohli jste být spolu doposud. Není to žádná velká investice.
Například takový kryt na iphone 7 nestojí přece tolik peněz, že byste museli jít žebrem. No vidíte, tak proč jste zbytečně riskovali ztrátu jistě drahého přístroje bez něj. Možná vás uklidní to, že v tom rozhodně nejste sami a je s podivem, že si člověk pořídí mobil za dvacet tisíc a je mu pak líto dát něco navíc, aby si ji patřičně ochránil. Tyto drobnosti se již spoustě lidem škaredě vymstily a domnívám se, že asi nechcete patřit mezi ně. Takových krytů je vlastně více druhů, některé chrání jen tělo samotné a spoléhají na to, že displej je chráněn zvlášť. Nu, většinou není, takže zde je velká chyba.
Poté jsou kryty takzvaně zavírací, vypadají jako malá knížka. Tyto chrání i displej, takže jsou ještě lepší. Displej je tak volný jen při práci a volání samotném, http://www.pribehy20stoleti.cz/pribehy/20167_tragedie-v-samotnem-zaveru-2-sv-valky/ takže není až takové nebezpečí poškození přístroje samotné. Poškrábaný a odřený displej je jen další kapitola. Jaký kryt si pak zvolit je pouze na vás. Je jen třeba vědět, že ty laciné vám patrně moc nepomohou a slouží víceméně jen k okrase. Rozhodně je lépe kupovat kryty kvalitní, takové, jaké jsou v nabídce na webových stránkách, na které máte přímo zde v článku odkaz. Stačí na něj kliknout a uvidíte sami tu pestrou nabídku.